Zraková paměť nám pomáhá rozpoznávat předměty a obrázky jako celek a uchovávat je v paměti. Abyste si některý tvar dobře zrakem zapamatovali a následně vybavili, musíte si ho ale také umět správně rozložit na části, udělat si logický plán, jak postupovat.

 

 

Úkol: Podívejte se na obrázek, sledujte ho 30sekund a snažte se ho zapamatovat. Pak obrázek zakryjte a pokuste se ho nakreslit tak, aby vypadal co nejvíce stejně jako ten původní. Jak se vám to povedlo?

 

  • Pokud vnímáte, že výsledek toho, co jste si zapamatovali a nakreslili mohl dopadnout mnohem lépe, sledujte s námi, jak byste si mohli obrázek rozdělit na části. Tak by se vám mohlo lépe podařit si obrazec zapamatovat a správně jej překreslit.

 

Jak postupovat?

  1. Podívejte se na obrázek jako na základní tvar čtverce a zaměřte se na to, že je celý rozdělen kolmicemi na 4 čtverce menší.
  2. Základní velký čtverec je dále rozdělen úhlopříčkami, kterými se dělí ony 4 malé čtverce na trojúhelníky.
  3. Postupujte ve směru hodinových ručiček a pomyslně si označte všechny trojúhelníky vcelku jedničkou, všechny rozdělené dvojkou. Trojúhelníky č. 1 jsou celé žluté, dvojky rozdělené opět na trojúhelníky fialové a červené, červené se setkávají vrcholy na středu obrázku a vytváří jakýsi větrník.
  4. No, a nyní zakryjte obrázek a zkuste ho nakreslit znovu. Povedlo se vám to lépe?
%d blogerům se to líbí: