Program PAMIS je tvořen dvěma díly. Díl A obsahuje 12 lekcí a vytvořili jsme k němu Metodiku. Díl B jsme rozdělili na B 1 a B2, každý z nich obsahuje 6 lekcí, B1 lekci 1 – 6, B2 lekci 7 – 12.

Díl A si klade za cíl pomoci klientovi postupně kognitivně zprostředkovat, co se s jeho pozorností a pamětí děje a jakým způsobem lze ovlivnit jejich kvalitu. S podporou lektora se týden po týdnu postupně klient dostává k rozšířeným informacím o obou uváděných mentálních procesech, jejich typech, vlastnostech a technikách stimulace. Získané informace si prakticky ověřuje a procvičuje dle své zdatnosti prostřednictvím pravidelného tréninku při plnění úkolů obsažených v jednotlivých lekcích.

Cílem obou dílů B je pomoci člověku posílit jeho pozornost a paměť opět na tzv. kognitivní úrovni. Klient vědomě prostřednictvím strukturovaného, dlouhodobého procvičování přichází na to, jak optimálně jeho paměť a pozornost fungují. Přináší konkrétní cvičení zaměřená na jejich postupné zdokonalení.

V obou dílech najdete množství pracovních listů a úkolů se stoupající náročností. Některá cvičení vám proto mohou připadat velmi lehká, jiná nepřekonatelně obtížná. Občas se vám některý úkol může zdát nudný a nezáživný, ale věřte, že má svůj účel. Především dospělí uživatelé programu se musí zbavit pocitu, že některá cvičení jsou pod jejich úrovní, protože tak podvědomě nebudou mít motivaci taková cvičení plnit.

%d blogerům se to líbí: